Časté dotazy

Časté dotazy a odpovědi na ně naleznete zde.

Jak dlouho se u vás čeká na operaci?

To je různé podle typu onemocnění. Úžinové syndromy - karpály, útlaky loketního nervu - krátké operace bez nutnosti celkové anestezie jsou zpravidla operovány do 2 měsíců od konzultace v naší ambulanci. Čekací doba na operaci bederní a krční páteře je nyní zhruba půl roku, vyjímkou jsou případy s postupující ztrátou svalové síly (ochrnování) a další speciální situace. Pokud jde o operace cév a mozku, časování je individuální dle toho, do jaké míry proces ohrožuje zdraví a život pacienta. 

Kde najdu informace o svém onemocnění?

Většina informací o onemocněních v naší působnosti najdete tady. Nebo se objednejte na konzultaci (tel. 477117880), lékaři naší kliniky jsou ochotní poskytnout svůj názor na věc i v případech, že jste již v péči jiného pracoviště (tzv. druhý názor).

Kde najdu neurologa, předtím než půjdu k Vám?

Dobrý seznam neurologů v daném kraji najdete třeba na seznamu. Nicméně neurologa by Vám měl doporučit Váš obvodní lékař. 

Mám problém a u nás ho nikdo nechce řešit. Můžu k vám na konzultaci a eventuelně na operaci, i když nejsem z Ústeckého kraje?

Ano, přijímáme pacienty z celé ČR, předem se však informujte, jestli by byla návštěva u nás vhodná, abyste nevážili dlouhou cestu zbytečně. Pokud máte například bolesti zad s vystřelováním do dolní končetiny týden, je zbytečné se objednávat rovnou k nám, je nutná nejprve konzervativní léčba. Rovněž je nutné zvážit, zda problém patří do oboru neurochirurgie. V případě pochybností nejlépe nejprve pošlete e-mail na nch@mnul.cz.

Musím pro vyšetření u vás jít nejdříve k neurologovi?

Ano, vyšetření neurologem a předchozí pokus o konzervativní (tj. neoperační) léčbu je ve většině případů nezbytným předpokladem pro to, aby bylo možno rozhodnout o vhodnosti operační léčby.

Paní doktorka / pan doktor mě k vám posílá na operaci. Proč musím chodit nejdřív k vám do ambulance?

O indikacích k operačnímu řešení rozhoduje vždy odborník toho kterého oboru - tedy o neurochirurgických operacích rozhoduje vždy neurochirurg. Přestože Váš obvodní lékař nebo neurolog považuje ve Vašem případě operační řešení za vhodné nebo alespoň za hodné zvážení, o tom zda operace opravdu představuje vhodnou metodu léčby rozhodne s konečnou platností až neurochirurg na naší ambulanci.

nahoru